Ezotour na Facebooku
Úvod / Články / Sebiho vodnopólový reset po náročnej práci

Sebiho vodnopólový reset po náročnej práci

Sebiho vodnopólový reset po náročnej práci

Modrí Draci odohrali v sobotu v 6. extraligovom kole veľmi dobrý zápas proti Novákom. Úradujúcemu majstrovi sme síce podľahli 5:8, ale priebeh zápasu i rozdiel v skóre s jasným favoritom boli príjemnou vzpruhou po predchádzajúcich domácich tohtosezónnych prehrách s držiteľmi bronzu a striebra z uplynulého ročníka (ŠK Hornets 4:16 a Slávia UK Bratislava 3:9). Na doplnenie – naši chlapci trikrát uspeli vonku, keď postupne zdolali Piešťany 18:6, Komárno 9:6 a Š½ilinu 10:7.

„Keby nám niekto pred zápasom povedal, že s Novákmi prehráme 5:8, tak by sme to brali všetkými desiatimi. Z nášho pohľadu je to dobrý výsledok, som spokojný,” zdôraznil Sebastián Nagy, strelec prvého gólu Modrých Drakov v súboji proti Novákom.

„Zahrali sme to, na čo sme mali. Proti Novákom sme sa sústredili najmä na obranu a v útoku sme sa zbytočne neplašili. Vedeli sme, že hráči súpera majú viac natrénované a naplávané, nemohli sme teda hrať  s nimi otvorenú partiu, výsledok by bol horší. Predtým doma s Hornets a aj s Bratislavou sme odohrali zlé zápasy. Urobili sme hlúpe chyby v útoku, z ktorých pramenili rýchle kontry súpera. Pozitívom duelu proti Novákom bolo, že sme hrali to, na čom sme sa dohodli. Nepoddali sme sa ani za stavu 1:6, znížili sme na 3:6, potom sme ešte nastrelili brvno. No a poslednú štvrtinu sme vyhrali 2:0,” hľadal pochvalné dôvody pri hodnotení hry nášho tímu Sebastián Nagy.

V súčasnom slovenskom vodnom póle pracujú v dvoch kluboch na profesionálnej úrovni a hráči v nich trénujú dvojfázovo. Ostatné mužstvá fungujú na amatérskej úrovni. Aj profesijný život Sebastiána Nagya nabral od augusta tohto roka iný ako len vyslovene vodnopólový smer. „V predajni spoločnosti Mercedes v Košiciach pracujem ako produktový špecialista. Zákazníkom, ktorí si kúpili auto, vysvetľujem po odovzdaní vozidla rôzne novinky v oblasti technológií a ich nové auto im predstavím trochu detailnejšie. Veľmi ma baví táto práca, o motorizmus som sa zaujímal už od detstva.”

Sebi však rozhodne chce aj naďalej zostať  v kontakte s vodným pólom. „Obetoval som tomuto športu celé detstvo. V tíme Modrých Drakov sme fajn partia. Po namáhavom dni v práci je vždy dobré prísť  sa vyventilovať  na vodnopólový tréning. Keď skočím do bazéna, vždy si výborne zresetujem hlavu. Stále ma to baví, je to pre mňa výborný relax. Aj keď uznávam, že trénujem o polovicu menej, ako keď  som sa venoval vodnému pólu na profesionálnej úrovni. V zápasoch potom logicky v tretej a poslednej štvrtine cítim úbytok síl, najmä v rôznych osobných mikrosúbojoch,” dodal na záver Sebastián Nagy.