Ezotour na Facebooku
Úvod / O nás

O nás

Vodnopólový klub ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto vznikol spojením klubov KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto a ŠKP Košice v roku 2012. Vďaka skúsenostiam starších a dravosti mladších sa nám darí popularizovať vodné pólo a zvyšovať jeho športovú úroveň nielen v Košiciach i na celom Slovensku.

Aj v sezóne 2016/2017 sme už tradične zabodovali v mládežníckych súťažiach, kde roky patríme medzi najúspešnejšie kluby na Slovensku. Starší žiaci obsadili konečné druhé miesto. Kadeti skončili v celkovom poradí na tretej priečke. Oba tímy viedol skúsený srbský tréner Aleksandar Anastasijevič. Tímu najmladších nádejí Modrých Drakov do 11 rokov smoliarsky pripadla piata priečka, hoci bol tiež blízko bronzu.

Dievčenské kolektívy Modrých Drakov boli absolútne dominantné v slovenských vodnopólových bazénoch v ročníku 2016/2017. Š½iačky zvíťazili v zimných aj letných majstrovstvách Slovenska. Aj kadetky vyhrali svoju ligovú súťaž. Juniorky skončili na zimných majstrovstvách štvrté, v letnej časti sezóny si už ale aj ony vybojovali majstrovský titul.

Muži ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto sa stali v roku 2014 majstrami Slovenska. V uplynulej sezóne 2016/2017 sa im nepodarilo v seniorskej extralige siahnuť na medailu, skončili na štvrtom mieste, čím splnili základný predsezónny cieľ.

 

STAŠ‡ SA AJ TY MODRÝM DRAKOM !

Tešíme sa na veľa priaznivcov, fanúšikov, legiend, podporovateľov, talentovanej mládeže a detí ako budúcich reprezentantov SR.